ניקוי חלונות בבתים פרטיים ובדירות בבניין משותף

אנחנו נמצאים בזמנים, בהם עוזרת הבית כבר לא אמורה לעשות ולא עושה, את כל הקשור בניקוי החלונות והתריסים בבית. זאת, אם מדובר בבית פרטי, כלומר בוילה, או בדירה בתוך בניין משותף, כזו שיש בה מרפסת שמש, ממד וכו. ומי שמעסיק עוזרת לסיוע במשק הבית, כבר יודע, שיש סיבה לכך שהעוזרות מסרבות יותר ויותר לגעת בחלק זה של המגורים. שכן, צורת הבניה בישראל, מרובת החלונות, הפכה את האזור הזה של הבית לא רק למסובכת לניקוי, אלא גם למסוכנת, כפי שניתן לראות בסרטונים שכאן. ועדיין, מאחר והחלונות מלוכלכים והתריסים לא פחות, מתעקשים בעלי משק בית רבים, שהעוזרת תנקה את החלונות, התריסים והמסילות בעבור מחיר מגוחך של 50 ש"ח לשעה. כמובן שרוב העוזרות\ים דורשים כבר שכר של מעל 70 ש"ח לשעה אבל עדיין, אין להם מומחיות בתחום זה ובכל הקשור לניקוי החלונות בבית. ומה עוד, שעל פי הסטטיסטיקה ה"יבשה", כ 10 עוזרות בית או אפילו בעלי דירות, נפצעו בניסיון לנקות את החלונות בשנה האחרונה וכך, זה מידי שנה - מה שבעצם, מביא להבנה מלאה של הסיבה שבגללה לא רק שיש סירוב מצד העוזרות\ים לניקוי חלונות הביח, אלא בהתאם, קמו להן חברות ועסקים המעניקים שירות זה של ניקוי חלונות, במומחיות, תוך הבנה בכל הקשור לחלונות במגזר הפרטי. 

אפשר אפילו להגיד שבחישוב פשוט, עדיף שחברה חיצונית תנקה את הבית מאשר העוזרת שתותיר את החלונות לא ממש נקיים אב לעדיין נשלם לה לשעה, את מה שהיא מבקשת. וכמות השעות הנדרשת לניקוי החלונות, התריסים, הרשתות והמסילות היא לא קטנה ולפיכך, לא שווה ולא משתלם שהעוזרת תבזבז בנושא זה את מרצה וכוחה, אלא עדיף שהיא תטפל בשאר הבית. ולגבי החלונות, המרפסת ששום קרן שמש כבר לא חודרת דרכה ושאר חלקי הזכוכית בבית - בהם עדיף לתת לעסק חיצוני לעשות את העבודה. זה משתלם יותר גם מבחינת מחיר ובטח שמבחינת הביצוע. אנחנו למשל, מעניקים ללקוחותינו את האפשרות לקבל ניקוי של חלונות המרפסת החל ממחיר של 100 ש"ח. את חלונות הדירה כולה החל מ 250 ש"ח. אלו מחירים, ששווה לשלמם והם הוגנים לגמרי, בעיקר כשמקבלים חלונות נקיים כל השנה בבית, ללא דאגה. לא מעט מלקוחותינו, העבירו את שמנו מפה לאוזן וכמעט בכל מקום שאליו הגענו והייתה עוזרת בית, העדיפו בעלי הבית שהיא לא תגע שוב בחלונות אחרינו. כלומר, לאחר שניקינו. הסיבה לכך היא, שבניגוד לחומר הכחול שבו נהוג להשתמש (ונדולין), אנו משתמשים בחומר מיוחד לחלונות או במים טהורים, מה שמביא לניקוי המחזיק מעמד זמן רב וללא מריחות וכתמים. 

יש לדעת, שהחומר בו מנקים את החלון חשוב מאוד. אנו לא כ"כ ממליצים על חומרים מלבד מים נקיים אם יש ללקוח גישה אליהם ואם לא, אז מים רגילים ולנגב מיד. כמו כן, עדיף שבזכוכית לא יגע עיתון או סקוץ. שניהם שורטים. הדרך היחידה לנקות חלון מבלי להותיר עליו שריטות היא על ידי פרוון ומגב מותאם או על ידי מים כאמור, שמנוגבים במטלית מיקרופייבר או נייר סופג. זאת, בעיקר כשמדובר בניקוי שוטף בלי קשר לעסק המעניק ניקוי חלונות מקצועי. כלומר, בתחזוקה הכללית, הקשורה גם למראות ולשאר אלמנטים של זכוכית בבית וגם לאחר ניקוי מקצועי של עסק חיצוני, נדרשת לפעמים תחזוקה במקומות בהם נוגעים המון. ולשם כך כאמור, הוסבר מה עדיף ומה לא ואלו דברים שהן העוזרת יכולה לעשות או בעל\ת הבית. עם זאת, כמו שעולה מהדברים, במשך השנה עדיף לשכור את שירותיה של חברה חיצונית ומומחית בתחום ניקוי החלונות בבית, כמונו, כדי "להוריד מהראש", את כל הקשור בנושא זה. 

המשך מבורך