ניקוי מעקה מוגבה (כפול) במרפסת שמש
מעקה מוגבה במרפסת שמש - ניקוי חלונות

שקוף - מצלמים מהשטח

שקוף ניקוי חלונות מעקה מרפסת שמש מוגבה - אוסמוזה
ניקוי חלונות מרפסת שמש - שקוף

ניקוי מרפסת שמש לכשעצמה, היא משימה קשה. חלונות מרפסת השמש ובכלל, חלונות של מרפסות, הם אינם נגישים, מסובך להגיע אליהם באופן מושלם ולכל זכוכית בחלון ומה עוד, שהמדובר על החלק הכי מסוכן בניקוי הבית. שכן, ניקוי מרפסת שמש ובעיקר כאשר היא בעלת מעקה מוגבה, זוהי עבודת גובה הדורשת מיומנות ומקצועיות, כך שתאפשר להגיע לכל חלון וחלון, כמו בניקוי של חלון רגיל.

מעקה מוגבה, או מעקה שאינו בגובה סטנדרטי כלשהו, הוא על פי רוב סוג של נקיטת "יתר בטיחות", לאלו החפצים למנוע חס ושלום, סיכון הקשור בנפילת ילדים, על פי רוב. דבר שהיה קורה, בעבר בעיקר, לפני שהוכנסו תקנים מוסדרים למרפסות והגובה הנדרש למעקה המרפסת. כך שמאז שהתקן הוא מוסדר ואחיד, כמעט ואין סיבה להתקין מעקה מסוג שכזה. עם זאת, ישנם עדיין מבנים שנבנים ובהם חלק ה"חומה" שעליו נמצאת המרפסת, הוא נמוך יחסית, מה שמביא לבניה זו , של תוספת על מעקה המרפסת.

בשל כך, ניתן לראות גם היום, אף בבניינים חדשים, אנשים המתקינים מעגה מוגבה במרפסת השמש, כשעל פי רוב כאמור, אלו הם הורים לילדים או סבות וסבתות, החוששים מתאונות שעלולות לקרות לילדים\נכדים. 

ובכל זאת, למרות הבטיחות יתר שמעניק המעקה, הנה הוא מתלכלך כמו כל מעקה רגיל או כל מרפסת שמש, אך יותר. שכן, זהו מעקה כפול, שקשה לנקותו (וחלקים עליונים מלכלכים חלקים תחתונים). ולכן, מי שמתקין מעקה מוגבה במרפסת השמש צריך לקחת בחשבון שכיוון שהמדובר על כמות גדולה יותר של חלונות ועוד כזו שהגישה אליה היא קשה, אז המחיר של ניקוי החלונות, פשוט יהיה בהתאם. כלומר, גבוה יותר ממחיר ניקוי של מרפסת שמש רגילה. 

תמונות מהשטח: ניקוי חלונות במרפסת, עם מעקה מוגבה - שקוף ניקוי חלונות - מומחים לניקוי חלונות בבית כולל חלונות בגובה וכל קושי של גישה
שקוף ניקוי חלונות
שקוף - ניקוי חלונות במעקה מוגבה