top of page

צאו אל החלון -טיפים לניקוי חלונות

כשהחלונות נקיים, כל הבית נראה נקי, אך זה רק חלק מהעניין. שכן, כשהחלונות נקיים, אנו מסוגלים להבחין מה קורה בחוץ ועוד יותר מכך: חלונות מלוכלכים, זה אומר שיש עליהם חיידקים ואבק, מה שיכול לגרום, (בעיקר לאסמטיים), לנזק בריאותי. לפיכך, מומלץ לדאוג לניקיון החלונות באופן קבוע ולראות בניקיון שלהם חלק מהסדר והניקיון הדרושים לבית, לפחות לאלו בינינו ששומרים על כל הקשור בנושא זה


ניקוי חלונות לבית


יש הבדל בין סוגי החלונות השונים שבבית מבחינת הגישה לניקוי שלהם, כך למשל, ניקוי חלונות מרפסת השמש, הוא ניקוי שנעשה בשיטה אחרת מניקוי החלונות של הווטרינות, מניקוי חלון ממד או ניקוי החלונות שישנם בחדרים. כלומר, שצריך לשים לב לסוג החלון אותו רוצים לנקות ובהתאם, לנקוט בשיטת הניקוי הנכונה לאותו החלון. במאמר זה, נרחיב מעט לגבי סוגי החלונות השונים שבבית והדרכים לנקות את החלונות הללו, על פי מיקומם.


ניקוי חלונות מרפסת שמש


קודם כל, אנו רואים חובה להגיד שלא כדאי לקחת שום סיכון בכדי לנקות את חלונות המרפסת, או על מנת לבצע ניקוי חלונות בחוץ בשום צורה, כי הסיכון לא שווה את זה. לא מומלץ להתכופף, בטח שלא לצאת החוצה או לנסות לטפס מעל מעקה, רק בשביל ניקוי החלונות הללו. לא מן הסתם במקרה שכזה, עדיף לעבוד אל מול חברה מקצועית כמונו, שיודעת מה היא עושה כדי לנקות חלונות שהגישה אליהם קשה - ועדיין, אם החלטתם לנקות את חלונות המרפסת לבד, אז שימו לב: עדיף לא לעשות זאת עם סמרטוט ספונג'ה המחובר למגב הרצפות, זה מלכלך את הזכוכית. כלומר, שהדרך הנכונה לניקוי חלונות מרפסת שמש היא עם "פרוון" ייעודי שמטרתו היא לעבור על כמה שיותר שטח של הזכוכית ולשפשפו. ואת זה, ניתן לעשות במקרה של מרפסת השמש, באמצעות מוט טלסקופי שניתן לקנות בחנויות כמו "אייס", "היפר רוזנפלד"ועוד בכדי לחבר את הציוד למוט שיאריך אותו. או במילים אחרות, עדיף להצטייד במגב מקצועי ובמוט כלשהו שמתחבר אליו, כך שנוכל בקלות יחסית, לבצע ניקוי חלונות בחוץ.


בכל זאת, אם לא רכשתם מוט טלסקופי המתאים לעבודה זו, תוכלו עדיין להיעזר במוט המחובר למטאטא הביתי או לסובב את המוט של ניקוי הרצפות ולשלוף אותו ובו, "לתקוע"את הפרוון. בכל מקרה שבו לא רכשתם פרוון מקצועי (ידית עם פרווה עליה), הרי שתוכלו ללפף על המוט הזה סמרטוט חדש ונקי שנטבל היטב לפני כן בתערובת של מים שבתוכם ניתן למהול חומר לניקוי חלונות מהחברות הידועות, חומץ, סבון כלים וכדומה. רוב החומרים הללו, שמעורבבים במים, כבר יעשו את העבודה.


כדי לפנות את המים מהזכוכית של חלונות המרפסת שמש, יש צורך לרכוש מגב מקצועי אך אם לא השגתם מגב שכזה, עדיין תוכלו להשתמש במגב שניתן לרכוש בחנות כמו "הכל בדולר" או יתר חנויות "כלבו" שמספקות מגוון מוצרים לבית. את המגב, במידה וניתן, חברו גם כן למוט ובאמצעותו נגבו את המים מחלונות מרפסת השמש, עד שהמצב מגיע לשביעות רצונכם.


ניקוי חלונות הווטרינה


במקרה של ניקוי חלונות הווטרינה, הרי שמדובר בסיטואציה יותר פשוטה שבמסגרתה לא צריך להשתמש במוט, אלא אם כן מדובר על ניקוי חלונות גבוהים, כפי שבדרך כלל יש בבתים פרטיים (וילות) שבהם לעתים יש חלונות מסך גדולים וגבוהים מהסטנדרט של חלונות, שישנם בדירות בתוך בניין (בית משותף). גם במקרה הזה, יש צורך תחילה בטבילת הפרוון או סמרטוט נקי כלשהו במים מהולים בחומר ניקוי, ואחר כך צריך לשפשף את החלונות ולנגב בתנועת של שמונה או בשיטה של מצד לצד, או ממעלה למטה.


ניקוי חלונות הממד ויתר החלונות בבית

חלון הממד הוא הפשוט ביותר לניקוי ואם לא הסתדרתם עם שיטת הניקוי באמצעות פרוון ומגב, תוכלו תמיד לנקות חלונות אלו על ידי שפריצר ונייר סופג. שימו לב, לא כדאי להשתמש בעיתונים השורטים את החלון, אלא בנייר ניגוב, כזה כמו שיש במטבח, או במטליות מיקרופייבר, שמעולות לניקוי החלון והן סופגות את המים היטב, מן החלונות.
 

כדי לנקות את יתר החלונות, שאינם כמו אלו שבממד אלא חלונות שבחדרים, תצטרכו לנסות ולהסיר את החלון ממקומו, מה שניתן לעשות ביד או על ידי מכשיר "וואקום", שנתפס על החלון ומאפשר את הסרתו והחזרתו למקומו. עם זאת, במידה ומדובר בחלונות כבדים או מסובכים, לא כדאי להסירם ובכל מקרה לא לקחת סיכון בניקוי, אלא לפנות לחברה מקצועית, כמו "פשוט שקוף" שתעשה את העבודה עבורכם על הצד הטוב ביותר וללא סיכונים מיותרים.


היתרונות של "פשוט שקוף" בניקוי חלונות


מנקה חלונות מומלץ, כזה ששמו עובר מפה לאוזן, צריך להיות נותן שירות שלקוחותיו עובדים מולו במשך שנים באופן קבוע ולא מן הסתם, אלא מהסיבה שהלקוחות מרוצים ממנו. ובית העסק של "פשוט שקוף" הוא בדיוק נותן שירות מהסוג הזה: אצלנו, בפשוט שקוף, יש לקוחות שעובדים עמנו במשך שנים רבות ואף ממליצים עלינו לקרובי משפחה וחברים וכך, יוצא שאנו כבר ממש "מתארחים" אצל אותם לקוחות, שוב ושוב, במרוצת הזמן. חלק מהלקוחות שלנו עובדים עמנו אפילו מתחילת העסק כשהוא הוקם (ותק מאז שנת 2007) וסביר להניח שכמעט ואין לקוח שעוזב אותנו, או לקוח שהחליט לעבור לעבוד עם נותן שירות אחר. והסיבות לכך הן רבות, אם מבחינת המקצועיות ורמת הניקוי הבלתי מתפשרת, אם מבחינת המחיר המשתלם שלנו ואם מסיבות נוספות מגוונות. ביניהן:
 

  • האמינות שלנו: יש לא מעט לקוחות שמשאירים אותנו בביתם לבד וסומכים עלינו, כלומר, שרמת האמינות שלנו  גבוהה והלקוח לא חושש לדבר, חס ושלום.

  • השירות שלנו: אנו מסבירי פנים, מתנהגים בנימוס בבית הלקוח, מבינים את צרכי הלקוח ומשתדלים לתת את
    השירות על הצד הטוב ביותר כולל את המחיר המשתלם ביותר.

  • הבנת השטח: אנו מקצועיים לחלוטין בתחום ומבינים איך לעבוד תוך שמירה על ריהוט, ניקיון בזמן עבודה או כל דבר אחר כמו הצורך בהזזת דברים והחזרתם למקום המדויק כשיש צורך להגיע לחלון שהגישה אליו קשה

  • הוותק: אנו פעילים משנת 2005 פחות או יותר ורבים יודעים להמליץ עלינו עקב ניסיוננו בתחום ניקוי החלונות לכל מבנה שהוא.


ולסיכום: כששואלים לקוחות שלנו על מנקה חלונות מומלץ, הם לא יהססו למסור את המספר שלנו ולספר שבחים
אודותינו ובהתאם, נשמח כמובן שגם אתם תצלצלו אלינו וכבר תראו... אחרי שננקה לכם את החלונות, תבינו גם
אתם למה הכי כדאי לעבוד עמנו

bottom of page