top of page

ניקוי תריסים
 

ניקוי תריסים, הוא ניקוי מקביל לניקוי החלונות ועל פי רוב, עושים ניקוי תריסים תוך כדי ניקוי החלונות, ניקוי הרשתות, המסילות ויתר חלקי החלון. בד"כ, מבצעים את ניקוי התריסים לפני ניקוי החלונות, כדי שהחלונות לא יתלכלכו מעבודת ניקוי התריסים, שבמהלכה כאמור, יכולים גם החלונות להתלכלך.

ניקוי תריסים מסוג גלילה

תריס גלילה, הוא תריס ש"מגולגל" בתוך מסתור התריס (בחלק העליון) והוא יכול להיות תריס גלילה ידני או תריס גלילה חשמלי. כך או אחרת, אין הבדל בשיטת ניקוי התריסים, בין החשמלי לידני. עם זאת, צריך לדעת שבכדי לנקות את התריס משני צדדיו היטב, אז צריך שתהיה נגישות לחלקו החיצוני, מה שבדרך כלל אפשרי כשמדובר במרפסת אשר בה ניתן להגיע לתריס משני הצדדים. לעומת זאת, כשמדובר על ניקוי תריס גלילה בחדרי הבית, לא פעם, הנגישות לחלקו החיצוני של התריס בעייתית ולא תמיד ניתן לנקות את כולו, מבחוץ. ועדיין, למי שמתעקש לנקות את התריס היטב מבחוץ, הרי שניתן לפתוח את מסתור התריס וכך, להגיע לחלק החיצוני שלו, למרות שהדבר לא מומלץ, כי עלולות להיווצר בעיות שונות במנגנון (חשמלי או ידני) או בסגירת המסתור.

ניקוי תריסים מסוג אשנבים

ניקוי תריסים שעשויים מאשנבים, הוא סוג של ניקוי תריסים שבמידת האפשר, נכון יהיה להסיר את התריסים ממקומם ולנקות אותם באמבטיה או במרפסת. אם אנחנו בוחרים לעשות את עבודת ניקוי התריסים בעצמנו, צריך לשים לב שמדובר בתריס שניתן להסירו, שהוא אינו כבד מידי ושהסרתו אינו פוגמת במסילה ושלאחר מכן, גם לא תהיה בעיה כלשהי בהחזרתו למקומו. בכל מקרה, אם החלטנו לעשות ניקוי תריסים לבד באמבטיה, אז כדאי לרפד לפני כן את רצפת האמבטיה במגבות כדי שהיא לא תינזק משריטות, שהתריס יכול לגרום. בעת ניקוי תריסים עם אשנבים, יש לשים לב לכל החריצים שיש בתריס, כך שהם ינוקו היטב ולא יישאר בתוכם לכלוך, שיבלוט לעין, לאחר ניקוי התריסים והייבוש שלהם.

ניקוי תריסים מסוג רפרפת (צלון)

ניקוי תריסים מסוג רפרפת, שמכונים גם צלונים, הוא ניקוי שבדרך כלל מתבצע בבתים פרטיים (וילות) שכן, בדירות על פי רוב אין תריסי רפרפת. תריס זה, הוא קמור מצד אחד וקעור מצידו השני וצריך לדעת איך לגשת למלאכת ניקוי התריסים באופן שהוא יהיה נקי מכל צדדיו ומשני הכיוונים. גם בתריסים אלו, כמו בתריסי אשנבים, יש חריצים שצריך לדאוג לנקותם היטב, לפני שהתריס מתייבש ובכדי שלא לעשות את העבודה שוב ושוב. ככל שהתריס ינוקה טוב יותר, כך לאחר מכן לא ייווצר מצב שבו מים עם לכלוך ינזלו ממקום למקום על גבי התריס. צריך לשים לב לא לפגוע במנגנון ובחוטים\חבלים, שעליהם התריס תלוי. צריך לדעת, שניקוי תריסים מסוג זה של תריסי רפרפת הוא בד"כ ניקוי שנעשה עם מכשור של שטיפה בלחץ בצורה נכונה, כך שהמים לא יחדרו למנוע ושלא יהיו בלחץ גבוה מידי, מה שעלול לפגום בתריס, בצבע שלו או בחוטים שעליהם הוא תלוי.

איך מנקים תריסים

ניקוי התריס, יכול להתבצע בצורות שונות, אך הנפוצה שבהן, היא על ידי מברשת עם שערות רכות (שלא פוגמות במרקם ובצבע) שאותה טובלים בדלי עם מים וסבון כלים ובאמצעות המברשת, משפשפים את התריסים היטב בכל מקום שאליו ניתן להגיע. לאחר שפשוף התריסים, ניתן להסיר את הלכלוך עם צינור מתיז מים, או עם אמצעי כלשהו המשפריץ מים בצורה מבוקרת. אם אין בידינו ציוד שכזה, נוכל תמיד לקחת בקבוק מים ריק ולנקב בפקק שלו חור. לאחר מכן, נמלא את הבקבוק במים, נסגור עם הפקק ובעצם, נוצר לנו סוג של "שפריצר" שעמו ניתן לנקות את התריסים. אם הצלחנו להסיר את התריסים ממקומם אז כאמור, נוכל לנקותם באמבטיה או במרפסת. מומלץ שלפני שמשפשפים את התריסים במברשת, להתיז עליהם מים כדי להסיר את כל הלכלוך הראשוני ורק לאחר מכן לשפשף במברשת ושוב להתיז מים עד שכל הלכלוך יורד. שימו לב, שכאשר מדובר בניקוי תריסים מסוג גלילה, הרי שיש בהם מעין חורים, שככל שנחדיר לתוכם מים, כך הם יחלחלו לצדו השני של התריס, ייזלו עליו מבחוץ וינקו אותו, עד כמה שניתן. בכל מקרה, צורות אלו של ניקוי תריסים מצריכות שימוש באמצעי ניגוב וייבוש כגון חולצות ישנות, סמרטוטים ומטליות מיקרופייבר על מנת לנגב ולייבש את התריס לאחר הניקוי.

כאשר מנקים תריסי רפרפת בבית פרטי, יש צורך במכשור שטיפה בלחץ, שבאמצעותו מנקים את התריסים גם מצדם הקעור וגם מצדם הקמור. לשם כך, יש צורך לשנות את מיקומם על ידי המתג שמחליף בין צדי התריס השונים. צריך לשים לב שלא פעם הלכלוך עובר מצד לצד בעת הניקוי ולכן, מתחילים את הניקוי מחלקו העליון של התריס, עושים את הפעולה משני צדדיו ובמידת הצורך, חוזרים על הפעולה מספר פעמים עד שהתריס אכן נקי מכל הכיוונים. ניקוי תריסים מסוג זה יכול להימשך זמן רב וכמו כן, צריך לייבש את התריסים היטב לפני ש"מקפלים" אותם בחזרה למקומם. ניקוי תריסים שכזה מחייב את ייבוש התריס היטב כך שלא ייווצר מצב בו התריס חוזר למקום כשהוא רטוב ועל כן הוא עלול להתלכלך שוב מהמנוע או לגרום נזק לתשתית ולתקינות המערכת.

ניקוי תריסים – פשוט שקוף

אנחנו, "פשוט שקוף", מנוסים בניקוי תריסים מכל סוג ויש לנו אינספור לקוחות שמרוצים מעבודת הניקוי שלנו, ושממליצים עלינו, כנותני שירות מיומנים בתחום ניקוי חלונות ותריסים, בדירות ובבתים פרטיים. אנחנו מגיעים לשטח עם כל הציוד הנדרש ונותנים מענה לכל צורת ניקוי, כולל ניקוי תריסים בגובה, באמצעות ציוד מגוון הכולל סולמות, מוטות, מכשור שטיפה בלחץ מים גבוה שמתאים לניקוי תריסים בגובה קומת הכניסה וגם כזה המאפשר ניקוי תריסים בגובה. נשמח לתת לכם את השירות במחיר הוגן ללא מתחרים ובמקצועיות מירבית

bottom of page