top of page

ניקוי חלונות בגובה

ניקוי חלונות גבוהים


חלונות גבוהים, הם חלונות שאי אפשר להגיע אליהם עם היד, בלא אמצעי עזר נוסף ולכן, ניקוי חלונות גבוהים, גם אם הם
על פני הקרקע אך בגובה רב, הוא ניקוי שאינו סטנדרטי ודורש ידע ומיומנות על מנת להגיע לתוצאת הניקוי הנאותה,
כשנגשים למלאכת ניקוי חלונות בגובה.


דרכים שונות לניקוי חלונות בגובה


ישנן מספר דרכים על מנת לבצע פעולה של ניקוי חלונות בגובה ובהתאם, צריך להבין באיזה אמצעי לנקוט על מנת לבצע
ניקוי חלונות גבוהים. אלו מספר דרכים שכדאי להכיר, בשביל להביא לתוצאה מיטבית, בניקוי חלונות גבוהים:

  1. סולם: צריך לדעת לטפס על סולם באופן בטיחותי, התואם את תקנות החוק. בכל מקרה, צריך להיעזר באדם נוסף שיעגן את היציבות של הסולם מלמטה ועדיין, על גבי הסולם, לא לבצע תנועות חזקות ומיותרות אלא רק כאלו שהן בטוחות ולא מסכנות את המטפס או את מי שנמצא תחת הסולם.

  2. מוטות לניקוי: כדי לבצע עבודה של ניקוי חלונות גבוהים, ניתן להיעזר במוטות טלסקופיים מסוגים שונים אשר ניתן להאריך בהתאם לגובה שאליו רוצים להגיע. במידה ואין בידכם מוט שכזה ואתם רוצים לנקות חלונות גבוהים, תוכלו להיעזר גם במוט עץ שפורק ממטאטא או ממגב לניקוי רצפות ו"להלביש" עליו את אביזרי הניקוי.

  3. אוסמוזה הפוכה: זוהי שיטת ניקוי באמצעות מים מזוקקים היטב, עד שהמים נקיים וטהורים מכל לכלוך, אבנית ומלחים שיש באופן כללי במים רגילים. לשם ניקוי חלונות גבוהים באוסמוזה הפוכה, יש צורך במכונה מיוחדת, מברשות ומוטות ייעודיים המאפשרים את העבודה בצורת הניקוי הזו.

  4. במת הרמה\מנוף: במת הרמה או מנוף הן מכונות המאפשרות ניקוי חלונות בגובה אך נדרש רישיון לעבודה בגובה ונקיטה באמצעי זהירות רבים כמו קסדה ורצועות המעגנות את האדם למקום בטוח. בשיטה זו משתמשים בד"כ לשם ניקוי חלונות גבוהים במיוחד או כאשר צריך להיצמד אל החלון לשם הסרת לכלוך שנוצר לאחר שיפוץ או בניה (ניקוי לפני אכלוס). שימו לב שניקוי חלונות בדרך זו, צריך לוודא לפני כן שאכן יש לכם גישה מתאימה להצבת המנוף\במת הרמה, כך שהאדמה שתחתכם לא תקרוס ושלא ייהרסו חלקים כאלו ואחרים כמו אבני גישה, צמחים וכדומה

  5. ניקוי חלונות בסנפלינג: שיטת ניקוי חלונות על ידי חבלי גלישה, נועדה לשם ניקוי מבנים גבוהים שאין אליהם גישה אחרת ולשם כך, ניתן לבצע ניקוי על ידי עובדים מיומנים שיודעים כיצד לגלוש מגג המבנה באמצעות חבלים. לשם ביצוע פעולת ניקוי זו, יש צורך בנותני שירות מיומנים, שיש להם את הרישיונות והביטוחים הנדרשים

ניקוי חלונות בגובה בצורה נכונה


אם יש לכם חלונות גבוהים בבית והחלטתם לנקותם לבד, תוכלו להיעזר במוט טלסקופי פשוט שקניתם, או במקל\מוט
שפירקתם ממטאטא\מגב רצפה. בד"כ, צריך לעשות שימוש באביזר המאריך את הגישה לחלון, כאשר מדובר בניקוי חלונות במרפסת או בווטרינות מאוד גדולות. לשם ביצוע פעולת הניקוי, הצטיידו בפרוון מקצועי או במטליות מיקרופייבר, שייטבלו בדלי עם מים ושלתוכו הוכנס חומר ניקוי. בד"כ, עדיף לערבב במים חומר ניקוי כגון סבון כלים, חומץ, או חומר לניקוי חלונות שקניתם ותוכלו למהול ממנו, אל דלי המים.


הכניסו אל הדלי את הפרוון או את המטליות שליפפתם על גבי המוט ושפשפו היטב את החלון כולו כך שלא ייוותרו עליו
חלקים יבשים וודאו שהחלון כולו שופשף במים עם חומר הניקוי. בשלב הבא, אם מדובר בווטרינות או בחלונות אחרים
שבתוך הבית, תצטרכו לעשות שימוש במגב מקצועי על מנת להסיר ולנגב את המים והלכלוך שעל גבי החלון. תוכלו לעשות זאת בתנועת מגב ממעלה למטה או לחלק את העבודה לשני חלקים, כך שתגרפו את המים עד גובה היד ממעלה למטה ולאחר מכן, גרפו את החלק השני של החלון ממים, ללא האביזר התומך. בדרך זו, תימנעו ממאמץ ותשיגו תוצאת ניקוי רצויה מהר יותר.


שימו לב, שניקוי חלונות בגובה לא מתייחס רק לחלונות שנמצאים כביכול בקומה גבוהה אלא הכוונה היא לכל חלון שאינו
בהישג יד, מבחינת היכולת שלכם להגיע אליו ולנקותו (כגון ניקוי חלונות לבתים פרטיים). כלומר, שכאשר הגישה אל החלון דורשת פעולה שתביא אתכם למקום בלתי נגיש כמו ניקוי מרפסת שמש, הרי שזו צורת ניקוי חלונות בגובה שבד"כ דורשת מיומנות וניסיון ויש לא מעט אנשים מידי שנה שנפצעים או ניזוקים לאחר שהתכופפו או נפלו מסולם כאשר הם עשו עבודה זו, בצורה מסוכנת לעצמם ולסביבתם.

bottom of page