top of page

ניקוי חלונות ותריסים

כדי לנקות חלונות ותריסים היטב, צריך לדעת באיזה אביזרים וחומרים להשתמש על מנת להגיע לתוצאת ניקוי מיטבית
שאחריה לא יישארו סימנים על התריסים או על הזכוכית של החלון. כמו כן, אם יש לכם רשתות, כדאי לנקות גם אותן לא רק לשם כך שהן תהיינה נקיות, אלא גם כדי שהן לא יגרמו לאחר מכן ללכלוך, שיעבור מהרשתות, לתריסים ולזכוכית של
החלון.


ניקוי חלונות ותריסים בדירה


בתור התחלה, צריך לציין, שכדאי קודם כל לנקות את התריסים ורק לאחר מכן לגשת לניקוי החלון. לשם כך, תוכלו להסיר את התריסים הניתנים להסרה ולנקותם באמבטיה או באמצעות צינור לשם ביצוע הניקוי במרפסת השמש. שימו לב שפעולה זו של הסרת התריסים ממקומם, עלולה להיות מסוכנת, לכן אל תנקטו בה ללא יתר זהירות, לשם מניעת תקלות כמו נפילת התריס למטה או פגיעה בריהוט. אם בכל זאת החלטתם לנקות לבד והצלחתם להסיר את התריסים, הצטיידו במברשת לניקוי עם שערות כך שהיא תוכל לחדור לכל חלקי התריס ואותה תטבלו בדלי מים עם חומר ניקוי כמו סבון כלים. שפשפו את התריס היטב מכל כיוון ולאחר מכן שטפו אותו במרפסת או באמבטיה. במידה ועשיתם זאת באמבטיה, הניחו לפני כן על רצפת האמבט סמרטוטים עבים לשם מניעת נזקים כגון שריטות מהתריס על רצפת האמבטיה. בכל אופן, מומלץ לפני שפשוף התריס במברשת, לנקות אותו קודם רק במים כך שיוסרו ממנו כל הלכלוכים שקיימים עליו ורק לאחר מכן שפשפו אותו ושוב שטפו. בסוף העבודה, ייבשו את התריס וכעת גשו למלאכת ניקוי החלונות.


ניקוי חלונות בבית עם תריסים


לאחר ניקוי התריסים, כדאי כמוסבר, לנקות גם את הרשתות באופן דומה. כלומר, שטפו קודם כל את הרשת במים בחדר
האמבטיה או במרפסת ואח"כ שפשפו אותה עם מברשת ושטפו שוב. המתינו לאחר ייבוש התריסים והרשתות וגשו לעבודת ניקוי החלונות עצמם. יש חלונות שניתן להסיר ויש כאלו שלא. אם יש לכם חלונות קלים ואתם יודעים איך להסיר אותם בבטחה, עשו זאת ונקו אותם לאחר שהנחתם על הרצפה סחבה כדי למנוע הצפה ממים. השעינו את החלון על גבי קיר או כל דבר אחר שיכול לתמוך במשקלם והקפידו לשים גם במקרה זה מטלית נקייה בין החלון לקיר, בכדי שלא ייווצרו שריטות מפרופיל החלון שהושען, אם על הקיר או אם על רהיט כלשהו. אל תסתכנו בביצוע עבודה זו ועשו אותה בבטחה מרבית לשם מניעת נפילה של החלון. את הזכוכית, תנקו עם ספוג, פרוון, מטליות, לאחר שהנחתם דלי עם מים וחומר ניקוי, שלתוכו תטבלו את הפרווה\ספוג\מטליות. שפשפו את החלון היטב והסירו את המים עם מגב שבאמצעותו תגרפו את הלכלוך מהחלון. בסופו של דבר החזירו את החלון למקומו ולאחר מכן את התריסים והרשתות.


ניקוי חלונות שלא ניתן להסירם, מתאפשר כאשר מדובר בחלון נפתח כמו החלון שבד"כ יש בממד או בחלונות עם
"כנפיים", שנקראים גם חלונות הזזה (על גבי המסילות). חלונות כאלו, שמונחים על גבי המסילות, ניתן לנקות תוך שליחת היד החוצה, שפשוף החלון וניגוב וגריפת המים עם מגב, תוך שימת לב ונקיטת משנה זהירות, כך ששום אביזר לא נופל למטה ושעלול לפגוע באנשים, במכוניות או כל דבר אחר שעלול להינזק כתוצאה מנפילה של דבר מה עליו, מגובה רב.


ניקוי מסילות החלון


את מסילות החלון ניתן לנקות עם סקוץ', סמרטוטים, מברשת שיניים ישנה, או כל דבר אחר שניתן באמצעותו לשפשפן. את האביזר שבחרתם, טבלו במים עם סבון ועמו נקו את המסילות ולאחר מכן באמצעות מטלית, ייבשו וספגו את המים שנותרו במסילה. ניתן לבצע פעולה זו מספר פעמים עד שמסילות החלון נקיות לשביעות רצונכם. שימו לב שלא כדאי לשפוך מים למסילות כי הם ייזלו לשכנים ובכל מקרה עלול לקחת זמן רב עד שהם ייתנזקו וייעלמו מן המסילה. הדרך הנכונה בד"כ, לאחר שפשוף המסילה, היא לספוג את המים ע"י סמרטוטים שבאמצעותם תספגו את הן את המים והן את הלכלוך, מהמסילה.


מחיר ניקוי חלונות ותריסים

 

כמובן שמחיר ניקוי חלונות כולל תריסים ורשתות, הוא מחיר אחר ובד"כ יקר יותר, ממחיר ניקוי חלונות בלבד שמבסגרתו אין צורך לנקות גם את התריסים או הרשתות. אם החלטתם לפנות לנותני שירות כמונו, בתחום ניקוי החלונות, אז תוכלו להיות בטוחים שתקבלו עבודה מקצועית, במחיר ההוגן ביותר, תוך שמירה על הריהוט בבית ושום סיכון שעלול להיגרם ממקרים כגון נפילת מגב או אביזר כלשהו למטה. לקוחות רבים ממליצים עלינו ומעבירים את השם שלנו מפה לאוזן כחברת ניקוי חלונות מומלצת, כי אנו יודעים לעשות את העבודה הזו בצורה הטובה ביותר וכאמור, במחיר הוגן וללא מתחרים. נשמח שתהיו בין לקוחותינו ותבינו בעצמכם למה בית העסק של "פשוט שקוף"מומלץ על ידי לקוחות רבים שאנו מעניקים להם עבודת ניקוי חלונות ותריסים

bottom of page