top of page

ניקוי חלונות -לבתים פרטיים

ניקוי חלונות לבתים פרטיים מסוג וילה או פנטהאוז, הוא על פי רוב, ניקוי חלונות לא סטנדרטי והוא שונה מניקוי חלונות בדירה בתוך בניין (בית משותף). יש המון סוגים של בתים פרטיים ולכן, לא רק מבחינת צורת הניקיון אלא גם מבחינת המחיר לניקוי החלונות, יש שוני והבדל בין ניקוי חלונות בבית פרטי אחד, לבית אחר. לפיכך, מומלץ בד"כ לא לסמוך על הצעת מחיר לניקוי החלונות בבית פרטי שניתנת על ידי שיחה בטלפון, אלא מבחינה מקצועית, עדיף שנותן השירות יבוא לראות את העבודה וייתן הצעת מחיר במקום או על פי תמונות\וידאו ששולחים לנותן השירות.


ניקוי חלונות גבוהים


חלונות גבוהים, הם לאו דווקא חלונות הממוקמים בקומה גבוהה, אלא אלו חלונות שהגודל שלהם, מבחינת רוחב וגובה, הוא לא סטנדרטי ועל כן, צריך לדעת איך לנקות חלונות אלו, שלא פעם הם בלתי נגישים עקב גודלם. חלונות גבוהים, גם נקראים לעתים "חלונות מסך" וניתן למצוא בבתים פרטיים רבים חלונות מסוג שכזה. עם זאת, כמובן שגם ניקוי חלונות גבוהים, שממוקמים בקומה הגבוהה מקומת הכניסה, הם חלונות שצריך לדעת איך לנקותם ובאיזה ציוד להשתמש על מנת להגיע לרמה טובה של הניקיון. לפני הניקיון צריך לוודא את תנאי השטח כך ששום דבר לא יינזק, שלא יהיו נזקים לצמחים בגינה (אם מנקים מבחוץ) ולוודא את שיטת הניקוי הנכונה בהתחשב באלמנטים נוספים שיש כגון רשתות, תריסים וכדומה. על פי רוב, עדיף לנקות קודם כל את התריסים והרשתות ורק לאחר הייבוש, לגשת למלאכת ניקוי החלונות הגבוהים, תוך שימת לב לכך שמים לא נוזלים על החלונות מהתריסים שכבר נוקו. כמו כן, מומלץ לשים לב שבטרם שבאים לנקות את החלונות הנמוכים יותר, כדאי לסיים עם ניקוי החלונות הגבוהים, שכן גם במקרה זה, עלולים מים לנזול על העבודה שכבר נעשתה ולהביא לעבודה כפולה, בניקוי החלונות בבית.

 


 

ניקוי חלונות ותריסים


ניקוי חלונות ותריסים כאמור, הוא השלב הראשון בניקוי חלונות. לשם ביצוע ניקוי שכזה, ניתן להצטייד בדלי עם מים ונוזל ניקוי לכלים (פקק אחד על כל דלי מים) ולשפשף את התריסים והרשתות היטב. לאחר מכן, ניתן להוריד את המסה שנוצרה של סבון ולכלוך במספר דרכים:

 

  1. ניתן לנגב את תריסים והרשתות ישירות עם מטליות מיקרופייבר או כל מטלית אחרת שעושה את העבודה. אפשר אפילו להשתמש בבדים של בגדים כמו חולצות ישנות שתכננתם לזרוק וכך, במקום להשליכם, עשו בבגדים אלו שימוש לניגוב התריסים והרשתות

  2. כמובן שניתן לשטוף באמצעות צינור את הלכלוך והסבון ולוודא היטב לפני כן שכל החלונות סגורים בכדי שמים לא יחדרו פנימה. שימו לב לא לפגוע במקומות רגישים כמו אזעקה מוסתרת, פתחי חשמל וכדומה. 

  3. במידה ומדובר על חלון פנימי ואין אפשרות להרטיב, אז אפשר לקחת בקבוק מים ריק ולנקב בפקק שלו חור, למלא את הבקבוק במים וכך, להשפריץ על התריסים והרשתות מים דרך חור הבקבוק עד שכל הלכלוך והסבון נשטפו ומומלץ לנגב לאחר מכן, בסמרטוט יבש.

 

שימו לב: ניקוי התריסים והחלונות לבד באמצעים הללו, עלולים לגרום להצטברות אבנית על גבי זכוכית החלון שמתלכלכת והכל נספג בה. לפיכך, כדאי מאוד לנקות את החלונות די מהר לאחר ניקוי התריסים והרשתות בכדי למנוע את הצטברות האבנית והלכלוך על גבי זכוכיות החלון.


ניקוי חלונות גבוהים


כדי לנקות חלונות גבוהים, עדיף להשתמש בסולם או במוט מאריך כלשהו, מקצועי ובעל מספר חלקים, אך במידה ולא רכשתם מוט שכזה, ניתן תמיד לעשות את העבודה גם עם מוט עץ של מטאטא שפירקתם ממנו את מוט העץ. את החלונות, צריך לשפשף היטב על ידי פרוון או כל ספוג שאינו שורט את הזכוכית וזאת, לאחר טבילת הפרוון\ספוג בדלי מים עם חומר לניקוי חלונות. את שאריות המים לאחר שפשוף הזכוכית, להסיר עם מגב המתחבר למוט או למקל העץ, אך יש לעשות זאת במהירות מספקת כך שהמים שעל החלון לא יתייבשו ותצטרכו לחזור על שפשוף זכוכית החלון שוב ושוב. שימו לב שטיפוס על סולם ללא מי שתומך מלמטה, הוא מסוכן. מידי שנה יש מספר רב של נפגעים עקב נפילה מסולם שטיפסו עליו לא בצורה נכונה וללא מישהו שתמך מלמטה וסייע במלאכה. אל תיטלו סיכון מיותר והקפידו, במידה ובחרתם לנקות לבד, שמישהו יסייע לכם בעבודה הזו הדורשת מאמץ תוך התכופפות, ירידה ועליה שוב ושוב אל הסולם וכדומה. בסופה של מלאכת ניקוי החלונות, ייבשו את שאריות המים סביב המסגרת בנייר סופג.


ניקוי חלונות לבתים פרטיים מסוגים שונים


ניקוי חלונות בבית מסוג פנטהאוז (דירת גג): בשלב הראשון, בד"כ, עדיף לנקות את מעקה המרפסת המקיפה את הבית. לשם כך, קודם כל נגבו את המעקה עצמו מאבק וכתמים שנוצרו עליו בכדי שלאחר מכן לכלוך זה לא יזהם את הזכוכית שאותה אתם רוצים לנקות. בשלב הבא, מלאו דלי במים שלתוכו הכניסו מעט חומר ניקוי כמו סבון כלים, חומץ, או חומר לניקוי חלונות קנוי. ערבבו את המים והחומר כך שלא יקציף אלא שרק תיווצר תערובת ואז טבלו את הפרוון או מטליות מיקרופייבר (מלופפות על מגב), במידה ולא רכשתם פרוון.

 

שפשפו את הזכוכיות היטב מבפנים ומבחוץ ובאמצעות מגב, הסירו את המים והלכלוך מהחלונות. גם במקרה זה על פי רוב, עדיף להשתמש במוט כלשהו, כמו המוט של המטאטא או מוט טלסקופי ובשום פנים ואופן אל תתכופפו ואל תטפסו על סולם על מנת להגיע אל החלקים הנמוכים לשם ניקוי החלון. את יתר החלונות בבית, עדיף לפרק, לנקות ולהרכיב שוב במידה וזה מתאפשר. אם לא הצלחתם לפרק את החלונות, אז נקו עד כמה שתצליחו תוך "שליחת יד" לחלקי החלון שאליהם אתם מגיעים ובאותו אופן, שפשפו והסירו את המים והלכלוך באמצעות מגב. לאחר ניקוי החלונות, כל שנותר לכם הוא ניקוי ספי החלון והמסילות.


ניקוי חלונות בבית מסוג וילה: בכל מקרה, התחילו לנקות את החלונות הגבוהים יותר תחילה ולאחר שהכל התייבש, עברו לניקוי החלונות בחלקים התחתונים, כדי שלא יהיו נזילות מחלקים עליונים, לחלקים התחתונים. לשם ניקוי חלונות גבוהים, היעזרו במוט טלסקופי או סולם, אך לא מומלץ לעשות זאת כשמדובר בגובה שמעבר לקומת הקרקע. גם במקרה זה, שפשפו את החלונות היטב באמצעות פרוון או מטליות מיקרופייבר ולאחר מכן הסירו את המים והלכלוך על ידי מגב, עד שהחלון שקוף ונקי לשביעות רצונכם. מוזמנים לצפות כיצד נראים חלונות של לקוחותינו להם הענקנו ניקוי חלונות בבית פרטי בסרטון

bottom of page