top of page

ניקוי חלונות - רובוט
כדאי או לא כדאי, ניקוי חלונות רובוט


 

רובוט חלונות ושאר רובוטים

במהלך השנים האחרונות, יצאו כמה וכמה סוגי רובוטים, שאמורים לסייע לנו בתחזוקת וניקוי הבית. הידועים שביניהם, הם כאלו שמבצעים פעולת שאיבה לרצפות כמו רומבה הידועה ורובוטים שואבים אחרים אך בנוסף לרובוטים המבצעים פעולת שאיבה של לכלוך, יצאו לשוק גם רובוטים שמנקים "על רטוב". כלומר, סוגים שונים של מכשירים שכביכול עושים "ספונג'ה" כך או אחרת. ואחד החידושים בתחום, שאינו מיועד לרצפות, זהו רובוט לניקוי חלונות, שגם ממנו יצאו מספר דגמים, שמתיימרים להחליף את פעולת ניקוי החלונות שלנו או של נותן שירות כלשהו שהזמנו לביתנו, בתחום ניקוי החלונות.

אז, כדאי או לא כדאי

אם יצא לכם לרכוש מכשיר רובוטי ששואב את הרצפות והוא "עושה את העבודה", אז אתם בוודאי מבינים שלאחר הסיוע שלו בבית, כבר יהיה קשה בלעדיו שכן, רוב הרובוטים בתחום זה, מבצעים את פעולתם היטב ומותירים את הבית נקי יחסית מלכלוך כמו אבק, שערות ויתר זוהמה מוצקה, שמצאה את מקומה ברצפה שלנו. או במילים אחרות, כנראה שהמדובר במוצר יחסית טוב, ושעושה את פעולתו בצורה מיטבית, בעיקר ביחס לאותם רובוטים שמנקים על רטוב ומהם, רבים לא מרוצים. חוות הדעת של רוב האנשים שרכשו רובוט שוטף, היא כזו שמייתרת את הקניה ומעטים הם אלו שימליצו על קניית רובוט שוטף, שכמעט ולא מצליח להתמודד עם משימת שטיפת הרצפות, ליותר מחדר קטן. בד"כ, מדובר ברובוטים שהתוצאה שלהם מזכירה סוג של "להעביר סמרטוט" ולא בשטיפה, כפי שרבים ציפו שיקרה, מהמכשיר שקנו.

רובוט לניקוי חלונות, הוא המצאה יחסית מאוחרת לרובוט השואב או הרובוט השוטף וגם מסוג זה של רובוטים לניקוי חלונות יצאו מספר דגמים, שגם לגביהם חוות הדעת היא שהמדובר בקניה מיותרת ואצל רבים מהרוכשים, הרובוט "שוכב בארון" או שהם מנסים למכור את המוצר באתרים שונים של יד 2, כדי להחזיר חלק מהכסף האבוד שהם שילמו, על רכישת רובוט לניקוי חלונות

אז מה הבעיה?

כדי לנקות חלונות, יש צורך בהרטבת החלון, שפשופו והסרת המים והלכלוך באמצעות מגב שעמו מנגבים את תוצרי השפשוף. וכאן, ניתן כבר להתחיל להבין את הבעיה עם רובוט, של ניקוי חלונות. כלומר, שכל המוצרים הללו, אינם עובדים על רטוב, אלא המדובר בסוג של מכשיר שפועל על יבש בלבד ולא מגיע לתוצאה של חלון נקי, כפי שהיה מצופה בעת הרכישה. רובוטים אלו, פועלים רובם ככולם על אותו עיקרון, שבמסגרתו הם "נצמדים" אל החלון בפעולת וואקום ואז, הם משפשפים את החלונות ברפידות שונות, שבד"כ, אחריה נותרים על החלון סימני אבק שמדגישים את הלכלוך והאבק, שהיה על החלונות. או במילים אחרות, מפני שהם פועלים על יבש ולא על רטוב, הם לא יכולים לבצע את עבודת ניקוי החלונות היטב, בטח שלא בהשוואה לניקוי מקצועי שנעשה על ידי נותני שירות בתחום ואפילו אי אפשר להשוות את התוצאה, לתוצאת ניקוי של מי שניקה את החלונות רק עם שפריצר.

מעבר לכך, רבים שרכשו רובוט לניקוי חלונות, מתלוננים שיש צורך בתחזוקה גבוהה של המכשיר, החלפת הרפידות שלו פעמים רבות מידי, הטענת המכשיר, השגחה עליו תוך כדי הניקוי כדי שלא ייפול, וכל זאת, בזמן ארוך עד מאוד של פעולת הניקוי. או במילים אחרות, בזמן שהרובוט מנקה חלון אחד, כבר ניתן לנקות את כל יתר החלונות לבד, עם שפריצר ונייר סופג\עיתון ובעצם, הרובוט גורם לבזבוז זמן כי כאמור, יש צורך להשגיח עליו בעת הניקוי. לא מן הסתם כמוסבר, רוכשים רבים של רובוט לניקוי חלונות מאפסנים אותו בארון לאחר מספר שימושים מועט ובהתאם, גם רבים מנסים למכור את הרובוט, שניתן למצוא הצעות רבות לגביו, באתר מכירת יד 2 מגוונים. הציפייה, הייתה גבוהה, אך האכזבה גדולה, בטח שלעומת אותם רובוטים שואבים שכן עושים את העבודה ומסייעים בתחזוקת וניקיון הבית ברמת היום יום.

לסיכום

על פי כל זאת ולסיכום העניין, אי אפשר להשוות בין עבודת מנקה חלונות מקצועי ואפילו לא בין עבודה של בעל בית\עוזרת שמנקה את החלונות עם שפריצר, לעבודה שמניב רובוט לניקוי חלונות. הפער בין האיכות שמגיעים אליה ביתר דרכים לעומת איכות הרובוט, הוא גדול ולא משתלם. רובוט לניקוי חלונות לא באמת מנקה את החלונות ולמען האמת, הוא די מותיר עליהם סימנים והמדובר במוצר מאוד מאכזב שאף רבים מנותני שירות בתחום ניקוי החלונות קנו אותו והתאכזבנו ממנו ועל כן, לא שווה ולא משתלם להוציא 1000 ₪ ויותר על מוצר, שלא "עושה את העבודה", לצערנו.

bottom of page